Teknoloji

Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu Ödül Töreni Ankara’da gerçekleştirildi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Huawei Türkiye, bilişim alanında yetenekli yazılım geliştiriciler geliştirmek için ortak bir projeye imza attı.

Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu’na toplam 2.368 aday başvurdu. Yarışmaya katılan çeşitli üniversitelerin mühendislik ve doğa bilimleri fakültelerinden adaylar, BTK Akademi’nin eğitim portalı üzerinden Huawei Mobil Servisler kategorisinde 25 saat, Yapay Zeka kategorisinde 30 saatin üzerinde eğitimi tamamladı. İkinci aşamada, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirilen Yetenek Mülakat Sistemi ile gerçekleştirilen yetenek sınavını başarıyla geçen adaylar, son aşamaya geçebildi. Son aşamada ise finalistler projelerinin kodlamasını 48 saat içerisinde tamamlayarak belirli bir hafta içerisinde jüri üyelerine sundular.

BTK iş birliğiyle 26 Mayıs’ta başlayan “Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu”, 25 Ağustos’ta Ankara’da düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li’nin katıldığı törende üst düzey maraton koşucuları onurlandırıldı.

Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu’nun ödül töreni Ankara’da gerçekleşti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu