Teknoloji

Dyson, bu kez lazer teknolojisini kullanan süpürge geliştirdi

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Dyson, elektrikli süpürge modellerinden hava temizleyicilere, saç bakım ürünlerinden aydınlatma çözümlerine kadar birçok farklı alanda kullanıcılarına ulaşıyor. Bu ürünlerin geliştirilmesi sırasında araştırma ve geliştirmeye de büyük yatırımlar yapan firma, kendi teknolojilerini geliştirmekte ve ürünlerinde kullanmaktadır. Bunun son örneği Dyson V12 Detect Slim ile birlikte Dyson V15 Detect modelleri oldu. Firma bu kez lazer teknolojisine sahip elektrikli süpürgeleri ile kendini ilk kez kullanıcılarının beğenisine sundu. Bu yazıda Dyson V15 Detect’e daha yakından bakıyoruz.

Dyson ise uzun yıllardır bu alana yaptığı yatırımlarla birçok kullanıcı tarafından tanınan bir teknoloji şirketi. Şirket bu kez Dyson V15 Detect adlı çözümüyle öne çıkıyor. Şirket, bu kablosuz elektrikli süpürge modeliyle ilk kez lazer teknolojisini kullanıyor ve geleneksel elektrikli süpürgelerin toplayamadığı gizli tozlar için daha güçlü bir çözüm sunuyor.

İngiltere’de bir garajda dünyaya gelen Dyson, 1993’teki kuruluşundan bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdü. Dyson bugün; Dünya çapında 10.551 patent başvurusu ile İngiltere, Malezya, Singapur ve Filipinler’de mühendislik, araştırma, geliştirme ve test operasyonlarına sahip küresel bir teknoloji şirketidir. 6.000’i mühendis ve bilim insanı da dahil olmak üzere dünya çapında 14.000’den fazla kişiyi doğrudan istihdam eden şirket, araştırma ve geliştirmeye yaptığı büyük yatırımlarla tanınıyor. Firmanın birçok farklı ürünü bulunmaktadır. Elektrikli süpürge konusunda da oldukça iddialı bir marka.

Dyson bu sefer lazer teknolojisine sahip bir elektrikli süpürge geliştirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu