Teknoloji

Çevreye duyarlı elektrikli araçlar TEKNOFEST’te yarışacak

Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, otomotiv sektöründe alternatif ve temiz enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etmek amacıyla 31 Ağustos – 5 Eylül tarihleri ​​arasında Körfez yarış pistinde gerçekleştirilecek.

Elektrikli ve hidrojenle çalışan araçların yerli üretiminin artırılması, katma değeri yüksek ürünlerin ve geleceğin teknolojileri olan akülü araçların geliştirilmesi için ülkemizde ve dünyada yoğun araştırma ve geliştirme çalışmaları yürütülürken, elektrikli araçların Türkiye’de kullanımı günlük hayatımız daha yaygın hale geliyor. Tasarımdan teknik donanıma kadar en verimli araçların gösterilmesini amaçlayan Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, elektromobil (pilli elektrik) ve hidromobil (hidrojenle çalışan) olmak üzere iki kategoride düzenleniyor. Yurt içi ve yurt dışındaki tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’na başvuran 111 takımdan 67’si şampiyonluk mücadelesi için gün sayıyor.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında 2005 yılından bu yana TÜBİTAK tarafından düzenlenen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları ve TÜBİTAK tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen High School Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, TEKNOFEST’in mücadelesine sahne olacak. Tasarımdan teknik donanıma kadar gençlerin hazırladığı elektrikli araçlar araçlar. .

Çevre dostu elektrikli araçlar TEKNOFEST’te boy gösteriyor. birbirine karşı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu