Spor

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk: En büyük favori olarak biz gösteriliyoruz!

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, 2021’de son Avrupa şampiyonluğu şampiyonu unvanı için mücadele edecek ampute milli futbol takımının kupayı tekrar kazanacağına inandığını söyledi.

Ampute Futbol Dünya Federasyonu (WAFF) başkanı da olan Uztürk, iki takımın şampiyonluktan çekildiğini belirterek, şöyle devam etti:
“Şampiyonluk aslen 16 takımın katılımıyla planlanmış bir organizasyondu. Ancak iki takım Kovid-19 endişeleri nedeniyle bu etkinlikten çekildi. Maalesef bunlardan biri bizim grubumuzdandı, Azerbaycan çekildi, 3 Takım bizim bünyemizde kaldı. Eğer iki takım eksikse 14 takım var. Bu şampiyonluğu gerçeğe dönüştüreceğiz.”

Uztürk, 12-19 Eylül tarihleri ​​arasında Polonya’da oynanacak 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Organizasyonun, Türkiye’nin şampiyon olduğu 2017’den sonra ilk kez gerçekleşeceğine işaret eden Uztürk, “Maalesef 2020’de pandemi nedeniyle pek çok etkinlik gerçekleştirilememiş Polonya’nın Krakow kentinde milli takımımız bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor. Antrenörümüzün uzun süre denetimi. aranan.

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk: En büyük favori olarak gösteriliyoruz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu