Spor

Son Dakika… MHK Eğitim Danışmanı Uilenberg’ten Sergen Yalçın açıklaması!

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakemler Kurulu (MHK) eğitim danışmanı Jaap Uilenberg, spor medyasına 8 Ocak’ta düzenlediği seminerin ardından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

Uilenberg, hiçbir şekilde Sergen Yalçın’ı hedef almadığını vurgulayarak, “Türkiye’de futbol maçlarında teknik sahaların çok sıkıntı yarattığını, hakemlere baskı yaptığını ve bu konuda her seminerde olduğumuzu da ekledim. ” . Aslında teknik alanlar hakemlere yardımcı olmalıdır. Bunu hem röportajda hem de TSYD toplantısında vurguladım. Beşiktaş teknik ekibi bu sorudan dolayı röportaja dahil edilse de hiçbir zaman hedefleme yapılmadı ve sadece konunun önemi vurgulandı. “Görüş verildi.

Jaap Uilenberg, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Spor Gazetecileri Derneği’nin (TSYD) Levent’teki tesislerinde düzenlediği röportajın ardından açıklama yapma ihtiyacı duyduğunu ifade etti. TRT Spor’dan ekranlarda, ‘Dördüncü hakem bana el hareketi yapmıyor. Retorikle ilgili soruya verdiğim cevaptan büyük üzüntü duyuyorum’ dedi ‘sınır dışı hissedildi’ dedi. deyimini kullandı.

Son Dakika… MHK Eğitim Danışmanı Uilenberg’den Sergen Yalçın Açıklaması!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu