Gündem

Amasya’nın Taşova ilçesinin Gökpınar köyünde hiç koronavirüs vakası görülmedi!

Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı 35 hane ve 50 nüfuslu Gökpınar köyünde alınan tedbirlerle şu ana kadar koronavirüs vakası görülmedi. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulan köyde yaşayanlar, yaptıkları aşılarla korona virüsüne karşı koruyucu kalkan oluşturdu.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan güncel tabloda, aşılama oranı yüzde 87 ile mavi kategoriye giren Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Gökpınar köyünde alınan önlemlerle şu ana kadar koronavirüs vakası tespit edilmedi. 32 hane ve 50 nüfuslu köy “mavi köy” olarak biliniyor. Herkesin maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyduğu köy sakinlerinin aşıları eksiksiz olarak yapılarak korona virüsüne karşı koruyucu kalkan oluşturuldu.

‘KÖYÜMÜZDE ALLAH’A Şükür’

Köylülerden Beyhan Ezgi, “İstanbul’da yaşıyorum, buraya tatile geldim. Bir aydır buradayız ve zaman çok iyi geçiyor. İstanbul’da korona virüsü artıyor çok şükür köyümüzde kimse yok. Müdürümüz bu konuda çok endişeli: “İstanbul’dan gelenlere kimse doğrudan gitmesin. Herkesi 10-14 gün evde kalmaları konusunda uyardı.”

Amasya’nın Taşova ilçesi Gökpınar köyünde koronavirüs vakasına rastlanmadı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu